5 недоліків MacBook Pro 16 2019
Apple без презентації в 2019 році випустили оновлення MacBook Pro, яке я дуже чекав.
Але мої уявлення про ідеальний MacBook Pro і те, що тепер пропонує Apple, поки що досить сильно розходяться.
Так, протестували пристрій іноземні журналісти встигли похвалити нову клавіатуру і систему теплоотведенія. Самі ми теж поділимося враженнями після особистого тестування MacBook Pro 16 2019.
Не можна заперечувати: перед нами приклад, як Apple почала уважніше слухати скарги користувачів.
Але вже зараз можна подивитися трохи далі і побачити, які проблеми потрібно вирішувати в наступних моделях лінійки професійних ноутбуків Apple. Все викладене нижче – моя особиста думка, якщо що.
1. Дискретна графіка в MacBook стає дорожче, її вважають преміум-конфігурацією
У той час, як інші виробники ноутбуків просувають потужну дискретну графіку в маси, Apple де-факто зробила виділені карти предметом розкоші. ASUS, Dell, HP, Lenovo і навіть Xiaomi вже випустили кілька моделей з екраном 13-14 дюймів і дискретною графікою.
Купертіновци пропонували таку опцію тільки в 15-дюймових моделях, тепер їх зняли з продажу. Зараз дискретна карта доступна тільки в MacBook Pro 16 2019“, за ціною якого можна взяти дві базових 13-дюймових” Прошки “.
Дивне рішення, особисто мене воно підштовхує купити зовнішню відеокарту, eGPU, яка і вийде дешевше, і замінної буде.
Тим більше, що ми вже розповідали, що базовий MacBook Pro 13 “при підключенні зовнішнього блоку з відеокартою по продуктивності наздоганяє топову 15-дюймову модель, а сумарна вартість компонентів при цьому істотно нижче.
2. А Touch Bar точно потрібен? Альтернативу не повернули
У новому ноутбуці купертіновци зважилися на невелику зміну Touch Bar, виділивши фізичну клавішу Escape і відокремивши кнопку Touch ID від панелі.
В іншому позиція Apple залишається колишньою: всім професіоналам необхідна сенсорна смужка Touch Bar. Добре, допускаю, що це – майбутнє.
Але тоді чому такий панелі до сих пір немає в клавіатурах для настільних Mac Pro і iMac Pro? Вони по залізу ще професійніше …
А якщо чесно, слідом за відмовою від 3D-Touch на iPhone я чекав подібного і з Touch Bar в MacBook Pro 16 2019. Обидві технології мали як прихильників, так і супротивників, але першу змогли «поховати», а статус другої неначе подвіс в повітрі.
3. MacBook Pro 16 2019 отримав урізану графіку AMD Navi
Після того, як в коді нової версії macOS знайшли згадки про відеокарти сімейства AMD Navi, багато користувачів сподівалися на серйозний апгрейд дискретних карт в MacBook 16 2019 “.
Було б логічно додати потужну продуктивну графіку, враховуючи вартість нових моделей.
Купертіновци обмежилися урізаними ексклюзивними версіями Radeon Pro 5300M і Radeon Pro 5500M, які поступаються своїм братам по лінійці Radeon RX 5300M і Radeon RX 5500M, відповідно.
“Яблучна” графіка має більш низькі Вoost-частоти GPU і більш повільні модулі GDDR6. Це обмежує пропускну здатність, що, швидше за все, продиктовано вимогами Apple утримати енергоспоживання графіки в межах 50 Вт.
А ще незабаром у MacBook з’являться конкуренти з більш потужною графікою, як, наприклад, вже анонсований MSI Alpha 15.
Так чи інакше, крок в сторону поліпшення «графіки» в макбуков був зроблений, але поки недостатній, щоб змагатися за продуктивністю з іншими ноутбуками цієї цінової категорії.
4. MacBook Pro 16 2019 не отримали новий Wi-Fi 6, що дивно
Важливим нововведенням моделей iPhone 2019 року випуску став модуль Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6). У комплекті з відповідним маршрутизатором можна отримати в кілька разів більшу швидкість передачі даних усередині мережі.
Презентований через два місяці MacBook чомусь оснастили старим модулем Wi-Fi стандарту 802.11ac. Виходить, що проводити апгрейд домашньої мережі поки немає об’єктивного сенсу. Різницю помітите тільки у випадку з новими iPhone.
Чи не саме логічне рішення, враховуючи, що середній термін експлуатації MacBook набагато більше, ніж у iPhone. Саме в ноутбуках варто було б закладати технології на перспективу, щоб користувач міг розкрити їх через пару років експлуатації.
5. Камера для відеозв’язку залишилася на рівні iPhone 5s
Ще одним спірним рішенням стала фронтальна камера в MacBook Pro 16 2019. У «Прошек» не перший рік стоїть дуже середня за сьогоднішніми мірками камера FaceTime HD 720p.
Вона дозволяє отримувати картинку на рівні iPhone 2013 року. При цьому в смартфонах вже давно застосовувалися матриці з можливістю запису 1080p, а в нинішньому році “Фронталки” взяли планку в 4K при 60 кадрах / с.
Дуже дивно бачити при цьому камеру 720p в ноутбуці за 67 800 гривень. А ми ще на Face ID в MacBook сподіваємося в найближчі пару років. З такими темпами дана технологія з’явиться в MacBook років через 10 …
З іншого боку, додали круті мікрофони в цьому році. Може, в 2020-м і до камери доберуться.
Що з цього випливає
З реально наявних проблем в лінійці MacBook купертіновци виправили (на сам перед, на папері) клавіатуру і охолодження.
Про результати роботи над помилками буде відомо через півроку-рік активного тестування MacBook Pro 16 “першими покупцями. Решта питань залишилися на наступний рік або навіть пізніше.
Хвилює мене й те, що цінник на аналогічне оновлення 13-дюймового MacBook Pro, яке чекають в середині наступного року, просто ніяк не залишити на поточному рівні – від 35 650 гривень. Він занадто близький до MacBook Air (33 600 гривень). Ризикую припустити, що вхідний поріг в світ «Прошек» досить скоро виросте.
При цьому купертіновци залишають хороший заділ на найближчі роки для мінорних апдейтів лінійки. Крім звичного поновлення процесорів можна буде залучати покупців швидкісним Wi-Fi 6 або крутий камерою для відеодзвінків.
У цьому році нарешті почалася робота над помилками MacBook Pro, але поки невеликими кроками. Якщо так піде далі, ідеальний ноут, гідний повернути лінійці колишню велич, доведеться чекати року так до 2022-го. Останній раз MacBook без компромісів і спірних рішень виходив в далекому 2015 году …
Залишити відповідь